Blog o technologii, ale przede wszystkim o tym, jak z jej pomocą poradzić sobie z wyzwaniami naszych szalonych czasów.

Żyjemy w czasach, w których zalewani jesteśmy przez ogrom informacji z różnych źródeł, a jednocześnie - co jest pośrednim efektem tego - nigdy wcześniej nie mieliśmy tak łatwego dostępu do całej wiedzy zgromadzonej przez nasz gatunek. Pomagają nam w tym komputery, globalna sieć, społeczności wirtualne i inne narzędzia, które jeszcze sto lat temu były abstrakcją. Łatwo jednak zagubić się w gąszczu możliwości, więc coraz częściej czujemy, że im więcej wiemy, tym mniej możemy. Ten blog powstał z myślą o edukatorach. Nie nauczycielach, szkoleniowcach czy pasjonatach e-learningu, ale o każdym, kto za jeden z zawodowych czy prywatnych celów obrał sobie ułatwianie życia innym i wskazywanie drogi w gąszczu współczesnych możliwości. Powstał też z kryzysu aktywnego i krytycznego myślenia, który przeżywamy odkąd technologia zaczęła nam zastępować mózgi. Dlatego też stoimy na straży klasycznych wartości, tępimy głupotę, ale wyróżniamy odwagę i działanie. Na blogu publikuję co poniedziałek o godzinie 9:00. Z blogiem są również związane kanały social media:

Publikacje

Przedstawiam kilka wybranych pozycji, w których tworzeniu brałem udział w ostatnich latach:

RAPID E-LEARNING

Metodyka dla firm, w której pokazujemy jak wykorzystać szybkie sposoby na tworzenie treści e-learningowych, z pominięciem drogich i czasochłonnych rozwiązań.

PODRĘCZNIK DO MARKETINGU TREŚCI

Przewodnik po taktykach i strategiach marketingu treści, a także po kilkunastu praktycznych narzędziach, wraz ze wskazówkami na temat ich stosowania.

Aktualności

 

[h5p id="2"]