parallax background

Nazywam się

Piotr Maczuga

I zapraszam do zapoznania się z moim aktualnym profilem zawodowym.

O MNIE

Poznajmy się lepiej czyli wszystko, co powinieneś wiedzieć o mnie i moim doświadczeniu

 

Piotr Maczuga

producent, metodyk, twórca


Nazywam się Piotr Maczuga. Od ponad 15 lat zajmuję się zagadnieniami wykorzystania nowych technologii w edukacji dorosłych. Tworzę i wdrażam w organizacjach produkty oparte o technologie, które łączą w sobie nowoczesny marketing i edukację. Jestem współautorem metodyk i podręczników w zakresie webinariów, webcastów, knowledge pills i innych. A także: metodykiem, autorem szkoleń z zakresu wykorzystania multimediów w uczeniu i biznesie oraz publikacji poświęconej tej tematyce.

Na co dzień prowadzę Fundację Digital Creators, która dzięki zaangażowaniu edukatorów i ekspertów z różnych dziedzin, pomaga w digitalizacji firm i organizacji związanych z edukacją i kulturą. Jestem również ambasadorem EPALE - Platformy Komisji Europejskiej ds. rozwoju i szkolenia dorosłych, która działa w 30 krajach w całej Europie.

W ramach działalności pozazawodowej piszę, nagrywam, szkolę i występuję publicznie. Pomagam firmom w wejściu do cyfrowego świata multimediów na każdym etapie procesu. Łączę w sobie elementy digital learning, multimedia, social media i content marketing.
Moją misją zawodową jest usuwanie barier technologicznych przed wszystkimi, którzy mają ambicje uczyć innych, aby wspomagać tworzenie społeczeństwa świadomie i sprawnie posługującego się otaczającymi nas narzędziami.
 

I najważniejsze:

Mam za sobą ponad 2000 różnych realizacji jako producent, kierownik produkcji i realizator
- to doświadczenie musi procentować!

Wśród firm i instytucji, które wsparłem merytorycznie jako edukator można znaleźć między innymi:

METODYKA - MOJE PODEJŚCIE EDUKACYJNE

Prowadzę warsztaty i szkolenia dla organizacji z silnym naciskiem na szersze poznanie aspektów biznesowych i ćwiczenie samodzielności wśród uczestników.

Już od ponad 15 lat zajmuję się technologiami video i streaming, a także uczeniem dorosłych. Dziś dziele się swoją wiedzą i doświadczeniem, ponieważ widzę, że wiele firm chce się usamodzielnić i włączyć usługi oparte o samodzielne realizacje audiowizualne do swojej oferty. Kibicuję takim działaniom i wspieram.

Moje podejście opiera się o wdrożenie podczas którego jestem współodpowiedzialny za efekt. Wiem więc doskonale, że każdy zespół, potrzebuje czasu, aby nabrać wprawy i doświadczenia - ja skracam tę drogę. Sprawiam, że możesz szybciej, sprawniej i bez błędów realizować całkiem samodzielnie: konferencje online, eventy hybrydowe, webinaria, debaty i dyskusje, wykłady i szkolenia, podcasty i webcasty, kursy online, wydarzenia sportowe, wydarzenia kulturalne.

Pracuję zarówno na profesjonalnych, jak i konsumenckich i prosumenckich rozwiązaniach, które są sprawdzone i dobrane indywidualnie. Oto tylko niektóre z nich:

Ciekawe inicjatywy, których jestem współautorem

Łącząc w swojej pracy działania edukacyjne z produkcją multimediów mam okazję współtworzyć ciekawe projekty i inicjatywy. Oto kilka z nich.
Bardzo się cieszę, że mogę być częścią wielu fascynująych projektów. Bardziej od gromadzenia posad i funkcji w KRS cenię sobie możliwość tworzenia trwałych i wartościowych rzeczy.

Publikacje

Przedstawiam wybrane artykułu i kilka pozycji, w których tworzeniu brałem udział w ostatnich latach:
Webinaria

Die meisten Fehler

in der technologiegestützten Erwachsenenbildung
Planowanie czasu

Is It The Carrot Or The Stick?

Motivation In Adult Learning
Piotr Maczuga Czy Twoje Wideo Pracuje Dla Ciebie

3 changements technologiques

dans l'éducation en ligne des adultes, ce que nous n'apprécions toujours pas
O prawie autorskim Piotr Maczuga

Mistakes made when

running educational webinars
6 kontekstów uczenia się dorosłych

SZEŚĆ KONTEKSTÓW UCZENIA (SIĘ) DOROSŁYCH

Wybór najlepszych tekstów opublikowanych na platformie EPALE w 2019 r., którego koncepcji jestem autorem.
Wydawca: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Warszawa 2019
ISBN: 978-83-65591-92-0
Profil Zawodowy

PODRĘCZNIK DO MARKETINGU TREŚCI

Przewodnik po taktykach i strategiach marketingu treści, a także po kilkunastu praktycznych narzędziach, wraz ze wskazówkami na temat ich stosowania.
Profil Zawodowy

RAPID E-LEARNING

Metodyka dla firm, w której pokazujemy jak wykorzystać szybkie sposoby na tworzenie treści e-learningowych, z pominięciem drogich i czasochłonnych rozwiązań.
NMPM Piotr Maczuga

METODYKA TWORZENIA NOWYCH MEDIÓW

Jak uczyć wykorzystywania wideo w pracy zawodowej - kompletna metodyka wraz ze scenariuszami szkoleń.
Szkolenie w zakresie korporacyjnego systemia zarządzania innowacjami Piotr Maczuga

INNOME - ZARZĄDZANIE INNOWACJAMI W EUROPIE ŚRODKOWEJ

Metodyka zarządzania innowacjami w korporacjach zgodna z obowiązującymi standardami europejskimi w tym zakresie.
page_1_thumb_large[1]

ZARZĄDZANIE WIEDZĄ 2.0

Podręcznik przybliżający firmom modele zarządzania wiedzą oparte o nowoczesne media i narzędzia ery cyfrowej.
page_1_thumb_large[1]

METODYKA PROWADZENIA SZKOLEŃ Z WYKORZYSTANIEM URZĄDZEŃ MOBILNYCH

Wstęp do wykorzystania komórek jako narzędzia edukacyjnego - podejście metodyczne, które można wykorzystać bez względu na generację urządzeń.
Pigułki Wiedzy Piotr Maczuga

PIGUŁKI WIEDZY

Podręcznik dla trenerów i osób zajmujących się zarządzaniem wiedzą, który przybliża metodę pigułek wiedzy, szczególnie w formie cyfrowej.
page_1_thumb_large[1]

HOW 2 WEBCAST

Webcast to metoda bardzo podobna do webinariow. Podręcznik zawiera kompletną metodykę jej wykorzystania w szkoleniach.
Webinaria Piotr Maczuga

METODYKA WEBINARIÓW

Kompletny podręcznik dla każdego, kto rozpoczyna swoją przygodę w webinariami.

PRÓBKI WIDEO

Sprawdź na tej skromniej próbce moją wiedzę i sposób jej przekazywania

Materiał wideo nie przekaże oczywiście tego, co robimy podczas prawdziwych warsztatów, ale pokazuję tę próbkę, aby każdy mógł ocenić moje kompetencje w zakresie tego jak uczę.

DLACZEGO WARTO

Poznaj 5 powodów, dla których warto zainwestować właśnie we współpracę ze mną

 
1NASTAWIENIE NA BIZNES
Doskonale rozumiem, że usługi, które świadczysz są przede wszystkim narzędziem, które ma za zadanie osiągnąć konkretny cel biznesowy. Przekazywana przeze mnie wiedza nie mogą być oderwane od tej rzeczywistości, ponieważ inwestujesz swój czas i pieniądze w konkretne efekty.
2KUPUJESZ TYSIĄCE GODZIN DOŚWIADCZENIA
Bez rozdrabniania się uzyskujesz dostęp do ogromnego doświadczenia, jakie posiadam, więc nie musisz się uczyć wszystkiego od początku na własnych błędach.
3WDROŻENIE, A NIE KURS CZY SZKOLENIE
Nie oferuję ci zestawu lekcji wideo, poradników, jednego czy kilku szkoleń lub warsztatów, ale kompleksowe podejście. Włączam w to również wspólne praktykowanie już w warunkach rynkowych. Takie podejście zwyczajnie bardziej się opłaca.
4MOCNE PODSTAWY DYDAKTYCZNE
W trakcie wdrożenia poznasz różne aspekty i zagadnienia, ale co najważniejsze, przedstawię je w taki sposób, abyś mógł te wiedzę wykorzystać bez względu na to czy masz już jakieś doświadczenie czy też nie. Jestem nie tylko praktykiem branży, ale również aktywnym edukatorem - potrafię więc dobrać metody do celów, aby wspólna nauka była skuteczna.
5PERSPEKTYWY
Skupiam się na tych aspektach, które są dla Ciebie najważniejsze, nie zalewam Cię faktami i technikaliami z których i tak nie skorzystasz. Zawsze myślę i projektuję perspektywicznie, ponieważ zależy mi na długiej i owocnej współpracy.
 

KONTAKT

Napisz do mnie i opisz czego potrzebujesz. W zamian otrzymasz szczegółową wycenę usługi.

 

    Twoje imię i nazwisko:*
    Organizacja:
    Twój email:*
    Twój telefon:
    Napisz coś więcej, abym mógł lepiej przygotować się do rozmowy: